Poškodenie Audio IC.

Poškodenie Audio IC.

Veľmi často sa stretávame s problémom, ktorý znefunkční iPhone natoľko, že s ním neviete telefonovať, nahrávať a ani prehrávať zvuk. Je to veľmi závažný problém, no napriek tomu si ľudia myslia, že ide “len“ o problém mikrofónu alebo reproduktoru. V tomto článku si bližšie opíšeme túto závadu.

SYMPTÓMY:

-Nefunkčné slúchadlo a/alebo mikrofón,
-Zašednuté tlačidlo hlasného odposluchu pri hovore,
-Nefunkčná appka “Diktafón“,
-Hlásenie “nenašli sa žiadne audiozariadenia“,
-Pri reštarte je iPhone zaseknutý na Apple logu, ale home button pri stláčaní funguje,
-Zapnutie trvá cca 5-10 minút,
-Šuštanie, praskanie v slúchadle pri telefonovaní..
        
PREČO SA TO DEJE?
Najčastejším dôvodom poškodenia je ohýbanie matičnej dosky. Je vystavená neustálemu pruženiu, hlavne ak nosíte svoj iPhone v zadnom vrecku a občas ho prisadnete :), taktiež tvrdé pády v odolnom obale. Audio IC, ktorý má nastarosti všetky zvuky vo vašom iPhone, je umiestnený v mieste, kde sa najlahšie ohýba v oblasti SIM slotu. V tomto mieste sa doska ohýba až do momentu, kedy sa cesty pod čipom poškodia, ako je to možné vidieť na tomto obrázku:

AKO OPRAVIŤ AUDIO IC?

Táto oprava je veľmi náročná, zvlášť pri iPhone 7 a 7 Plus, kde na opačnej strane dosky je Baseband modem a CPU, ktoré sa nesmú pretaviť počas opravy.

 

Následne skontrolujeme cesty, ktoré sú pod čipom. Ak sú poškodené, nahradíme ich “micro-jumper“-om, ktorý je tenší ako ľudský vlas a teda túto operáciu je nevyhnutné vykonávať pod mikroskopom.

Urobíme reball Audio IC a položíme ho späť.

Hotovo.

Potrebujete takúto opravu?
Kontaktujte nás prostredníctvom Facebookovej stránky alebo nám zavolajte a dohodneme termín opravy. Tešíme sa na Vašu návštevu.

O nás

Sme rodinna firma zaoberajúca sapozáručnym servisom len Apple zariadení. Rozumné ceny a kvalitná práca.

Sídlo

OpravApple.sk

Motocentrum 5097, POPRAD

Otváracie Hodiny

Pondelok - Piatok

9:00 - 17:00

Sobota, Nedeľa, Sviatky

Zatvorené