U2IC poškodenie integrovaného obvodu

U2IC poškodenie integrovaného obvodu

Ako spoločnosť, zaoberajúca sa opravou iba Apple zariadení, sa stretávame s množstvom podivných príbehov a symptómov. V tomto článku Vám chceme priblížiť problém, s ktorým prichádzame do styku veľmi často a tým je poškodený ic čip U2 (môže mať aj iné názvy, záleží od modelu iPhone-u, napr. Hydra, Tristar, atď…).

Tento malý čip má na starosti kontrolu spotreby energie z batérie a zároveň aj to, ako váš telefón „komunikuje“ s káblom, keď je pripojený, koľko batérie zostáva nabiť a akou rýchlosťou.

Bohužiaľ, čip nemá rád prudké zmeny, takže ak zaznamená kolísavé napätie z nabíjačky, môžu nastať problémy. A tým myslíme, že prestane robiť svoju prácu. Váš iPhone bude mať problém s nabíjaním, neschopnosťou rozpoznať nabíjačku, neschopnosťou nabíjať z vybitia (ale môže sa nabíjať, ak má batéria nejaké percento), môže reagovať na zmeny teploty tak, že raz sa bude nabíjať a raz nie, nadmerne rýchle vybíjanie batérie a tzv. Fake Charging (iPhone kábel zaregistruje, ale v skutočnosti nebudú pribúdať percentá nabitia batérie.)

Apple sú veľmi chytré zariadenia a vývojari zaistili, že všetky ich nabíjačky sú vybavené stabilizačnou technológiou, ktorá zabezpečuje, že čip kontroluje funkcie batérie, káblu a telefónu zároveň.

V zásade, ak používate nabíjačky, powerbanky, ktoré niesú certifikované, resp. niesú riadne otestované, Vaše zariadenie skôr či neskôr postihne poškodenie U2 ic čipu.

Dôvod, prečo môže byť tento problém mimoriadne zložitý, je ten, že má mnoho rovnakých príznakov ako problémy so softvérom, batériou a nabíjačkou…. Preto je v niektorých prípadoch veľmi náročné chybu diagnostikovať, zvlášt keď je v iPhone stará batéria.

Jednoducho, ak pravidelne používate nabíjačky, ktoré niesú od spoločnosti Apple, nabíjačky do auta, powerbanky alebo iné nabíjacie zariadenia, ktoré nie sú certifikované spoločnosťou Apple, je viac ako pravdepodobné, že príznaky spomenuté vyššie sú spôsobené poškodeným čipom.

Avšak nezúfajte, sme tu preto aby sme starosti s Vaším Apple zariadením vyriešili a samozrejme vieme opraviť aj túto poruchu.

 

O nás

Sme rodinna firma zaoberajúca sapozáručnym servisom len Apple zariadení. Rozumné ceny a kvalitná práca.

Sídlo

OpravApple.sk

Motocentrum 5097, POPRAD

Otváracie Hodiny

Pondelok - Piatok

9:00 - 17:00

Sobota, Nedeľa, Sviatky

Zatvorené